تبلیغات

تزریق بیش از یک میلیارد دوز واکسن کرونا در چین

وزارت بهداشت چین روز یکشنبه اعلام کرد با تزریق ۲۰ میلیون و ۲۳۰ هزار دوز واکسن تاکنون یک میلیارد و ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا در این کشور تزریق شده است.

به گزارش صبحانه، وزارت بهداشت چین روز یکشنبه اعلام کرد با تزریق ۲۰ میلیون و ۲۳۰ هزار دوز واکسن تاکنون یک میلیارد و ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا در این کشور تزریق شده است.

به نقل از شبکه خبری « سی.ان.ای » مقامات چینی امیدوارند تا پایان این ماه ۴۰ درصد از جمعیت یک میلیارد و ۴۰۰ هزار نفری این کشور را علیه کرونا به طور کامل واکسینه کنند.

تزریق بیش از یک میلیارد دوز واکسن کرونا در چین

دولت چین با به کارگرفتن راهکارهایی مانند دادن کالا برگ و تسهیلات برای خرید کالا مردم را تزریق واکسن ترغیب می کند.

گسترش اخیر ویروس جهش یافته نوع دلتا در شرقِ شهر گوآنگژو نیز زنگ خطری بود تا مردم برای واکسیناسیون اقدام کنند.

چین تاکنون چهار واکسن کرونا ثبت کرده است که با واکسن های فایزر و مدرنا رقابت می کنند.

شرکت سازنده واکسن سینوواک پیش تر اعلام کرده بود که نتایج آزمایش های بالینی در برزیل نشانگر ۵۰ درصد کارآمدی در جلوگیری از ابتلا و ۸۰ درصد کارآمدی در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان است.

شرکت سینوفارم نیز درباره ۲ واکسن ساخت خود اعلام کرد هر کدام ۷۹ و ۷۲ درصد موثر هستند.

پیش بینی می شود چین تا پایان سال سه میلیارد دوز واکسن تولید کند . با این وجود مقامات چینی هنوز نگفته اند چه موقع این کشور به ایمنی جمعی خواهد رسید و چه مقدار از این واکسن ها به خارج از کشور صادر خواهد شد.

روز شنبه چین ۲۳ مورد ابتلای جدید در این کشور گزارش کرد. آمار کلی موارد ابتلا به ویروس کرونا تا روز شنبه به ۹۱ هزار و ۵۸۷ نفر رسیده و ۴ هزار و ۶۳۶ نفر نیز جان باخته اند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار