تبلیغات

میوه ای که حتی می تواند بیشتر از لوبیا باعث نفخ شکم شود

نفخ یکی از اصلی ترین مشکلات گوارشی است که بر اثر تجمع گاز های مختلف در روده بزرگ به وجود می آید. یکی از غذا هایی که باعث نفخ می شود لوبیا می باشد اما ما در اینجا قصد داریم یک میوه را به شما معرفی کنیم که آن نیز باعث ایجاد نفخ می شود.

به گزارش صبحانه، نفخ یکی از اصلی ترین مشکلات گوارشی است که بر اثر تجمع گاز های مختلف در روده بزرگ به وجود می آید. یکی از غذا هایی که باعث نفخ می شود لوبیا می باشد اما ما در اینجا قصد داریم یک میوه را به شما معرفی کنیم که آن نیز باعث ایجاد نفخ می شود.

موز یکی از خوشمزه ترین میوه ها می باشد که با رنگ زرد زیبای خود مشهور استو این میوه خواص بسیاری داشته و تقریبا می توان گفت که کسی نیست که آن را دوست نداشته باشد.

اما در کنار همه این موارد موز به دلیل فیبر محلول بسیار بالایی که دارد (3 تا 5 گرم به ازای هر موز متوسط) و البته سوربیتول (الکل طبیعی قند) می تواند باعث ایجاد نفخ شود.

موز به طور معمول به عنوان یکی از درمان های طبیعی بیماری اسهال شناخته شده و باعث یبوست می شود. اما برخی از افراد پس از خوردن موز دچار عوامل ناخواسته دیگری مانند نفخ نیز می شوند.

به خصوص اگر از قبل دچار بیماری های گوارشی باشید یا مشکلات دستگاه گوارش داشته باشید این مشکل می تواند برای شما شکلی حاد تر به خود گرفته و پس از هر دفعه خوردن موز به وجود بیاید.

سوربیتول و فیبر محلول موجود در موز هنگامی که به روده بزرگ می رسند توسط باکتری های این روده تجزیه شده و در کنار گاز های مختلفی مانند دی اکسید کربن، هیدروژن و متان به وجود می آید که عامل نفخ است.

بهترین راهی که می توانید از ایجاد نفخ بر اثر خوردن موز جلوگیری کنید پخش کردن میزان موز مصرفی خود در چند وعده بود و برای مثال در هر وعده تنها یک سوم یک موز را بخورید.

همچنین موز های رسیده به دلیل این که از فیبر کمتری برخوردار هستند هضم ساده تری داشته و کمتر از موز های خام باعث ایجاد نفخ می شوند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار